آرشیو خبرها

برچسب ها

عضویت در خبرنامه

نام

شرح خبر

25

گزارش همایش بر "فراز بالتورو"

پست بر روی
گزارش همایش بر

همایشِ «برفراز بالتورو» در روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۵ در محلِ دانشگاه امیرکبیر و سالن اجتماعاتِ فجر برگزار شد. دراین همایش که به مناسبت صعودِ موفقیت‌آمیزِ آقای مهدی چاوشی (از اعضای گروه کوهنوردی فارغ‌التحصیلان) به قله‌ی ۸۰۳۵ متریِ «گاشربروم ۲» ترتیب داده شده بود، ابتدا مجریِ همایش آقای حسین سرافراز (از اعضای هیاتِ موسس گروه کوهنوردی فارغ‌التحصیلان) برنامه را با شعری از حکیم ابوالقاسم فردوسی اغاز کردند و بعد از آن اقای حسین جعفرآبادی (سرپرستِ دوره‌ای گروه کوهنوردی فارغ‌التحصیلان) از تاریخچه‌ی تاسیس گروه و روند پیشرفتِ آن تا به امروز مطالبی گفتند. بعد از آن نوبت به آقای چاوشی رسید. ایشان به حاضرینِ سالن خوشامد گفتند و از آنها دعوت کردند تا مستندِ گزارشِ صعودشان را تماشا کنند. گزارشی در قالب فیلم و عکس که لحظه به لحظه از فرودگاه شروع می‌شد و به دل هیمالیا می‌رفت، تا سرود ای ایران و پرچم سه رنگ کشورمان بر فراز قله و برگشت به کمپ و جشن صعود ادامه می‌یافت.

بعد از نمایشِ فیلم زمانِ پاسخ‌گویی به پرسش‌های حاضرین رسید و حاضرین در سالن پاسخِ پرسش‌های خود را از زبان آقای چاوشی شنیدند. در ادامه تندیس یادبودِ این همایش به آقای چاوشی اهدا شد و این برنامه با گرفتن عکس‌های یادگاری به پایان رسید.

آقایان مهدی جباریان (هیمالیانورد)؛ حسین رضایی(رئیس کارگروه روابط عمومی، فرهنگی و امور بین الملل فدراسیون کوهنوردی)؛ رضا کفاش(دبیر هیئت کوهنوردی استان تهران)؛ حسن گرامی (از مربیان سنگنوردی)؛ دکتر مساعدیان (رییس کارگروه پزشکی، جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی) و محسن هاشم نژاد (مدرس رسمی دوره های هواشناسی فدراسیون کوهنوردی) از مهمانانی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

همایشِ برفرازِ بالتورو حاصل تلاش‌ها و دلسوزی‌های  دوستانمان در «گروه کوهنوردی فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی امیرکبیر» و «انجمن کوهنوردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر» و مساعدت‌های ریاست محترم و مسئولین دانشگاه بود.

در گروه کوهنوردی فارغ‌التحصیلان، از یاریِ صبا احمدی، یوسف تقی زاده، حسین جعفرآبادی، وجیهه دخیلی، حسین سرافراز، محمد صبرآموز، سحر صدری، رها عزت زاده، علی لرک، محمد مظاهری و راما هاشمی بهره گرفته شد.

علیرضا زارع زاده عهده‌دار نمایندگی گروه کوهنوردی فارغ‌التحصیلان بود تا کارهای مربوط به هماهنگی با دانشگاه و نمایندگان انجمن کوهنوردی: داوود حسینیان، فرهاد خراسانی، امیرعلی سمیعی، نیلوفر طالقانی، اشکان فاریابی، فاطیما فرجی‌زاده، یاسمن مداح و مهیار مفاخری را به سرانجام رساند.

هماهنگ کنندگان این همایش بیدل اکبری و مریم حسن زاده از گروه کوهنوردی فارغ‌التحصیلان بودند.

برگزاری این همایش با مساعدت مسئولین دانشگاه: جناب آقای دکتر معتمدی ریاست محترم دانشگاه، دکتر صراف معاون دانشجویی ‌وفرهنگی، دکتر رازفر مدیرکل دفتر ریاست و همچنین جناب آقای طباطبایی ریاست محترم اداره امور فرهنگی امکان‌پذیر گشت. همچنین مسئولین سالن فجر و متصدیان انتظامات دانشگاه همکاری صمیمانه ای در برپایی همایش داشتند.

 

دسته ها: | برچسب ها: همایش بر فراز بالتورو | نظرات: (0) | تعداد نمایش: (2839) | بازگشت

پست بر روی نظر